Okolie

Obec Oščadnica

Obec Oščadnica patrí medzi najvýznamnejšie centrá letnej i zimnej turistiky na Slovensku (viac v časti Športové možnosti). Nachádza sa v kraji nazývanom Kysuce, ktorý sa rozprestiera na severovýchode Slovenska. Je to pohraničná oblasť, susedí s Poľskou republikou a Českou republikou. Tvorí malebný územný celok s charakteristickými prvkami valašského a kopaničiarskeho osídlenia. Z dávnej minulosti tu zostalo nemálo objektov pôvodnej ľudovej architektúry a nezmenila sa ani príslovečná pohostinnosť obyvateľov žijúcich pod masívom Veľkej Rače - najvyšším vrchom Kysúc. Viac informácií o tomto regióne nájdete na stránke www.turistika.e-kysuce.sk .

                                        

 

Oščadnica sa nachádza na severe horných Kysúc. Toto úzenie sa začalo osídľovať v 15. až 16. storočí. Počtom obyvateľov aj rozsiahlosťou zastavaného územia patrí medzi najväčšie obce na Slovensku. Jej oficiálna stránka je www.oscadnica.sk .

Zaujímavosti v obci

Kaštieľ

Nachádza sa na začiatku obce. Usporadúvajú sa tu rôzne výstavy a od roku 1994 je sprístupnená expozícia autorskej hračky.

 

Kostol Nanebovzatia Panny Márie a Kalvária

        
Kostol sa nachádza v tesnej blízkosti apartmánového domu. Kalvária sa vypína na kopci priamo pred apartmánovým domom, v noci je krásne osvetlená.

 

Ďalšie zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí vidieť pri návšteve apartmánu a regiónu Kysúc, si môžete pozrieť v časti Zaujímavosti.

 

späť